Home , EMEĞİN GÜNDEMİ , DDSB: Asgari köleliğe karşı 28 Aralık’ta Kadıköy’e!..

DDSB: Asgari köleliğe karşı 28 Aralık’ta Kadıköy’e!..

ddsb_asgari_ucret_kampanyaİSTANBUL-24-12-2014- Kölelik ücretine, geleceksizliğe, taşeronlaştırmaya ve işçi cinayetlerine karşı 28 Aralık’ta Kadıköy’e, sesimizi sokağa taşımaya!..

İşçi sınıfı üzerindeki ‘koyu karanlık’ gerçekliğini koruyor. Ekonomik kriz tartışmalarının yeniden gün yüzüne çıktığı ve egemenlerin işçi sınıfına ekonomik baskısının daha da artacağı bir süreçteyiz. Bunun ilk göstergesi asgari ücrete yapılması düşünülen zam oranı oldu. Yüzde 3 + 3 olarak düşünülen zam oranının aslında bir zama tekabül etmediği apaçık ortadadır. Ancak yüzde 3 ya da başka oranda yapılacak kölelik zammının bir yıl içerisinde işçi sınıfını ücretler ve çalışma koşulları bakımında içine çekeceği olumsuz gerçekliği görebiliyoruz. Bu da önümüzdeki yılda yeni işçi cinayetleri, taşeronlaştırma ve güvencesizleştirme demektir.

Asgari ücret kampanyamızın son haftasına girmiş bulunuyoruz. Asgari ücretin belirleneceği tarih de yaklaşıyor. İşçi sınıfına dayatılan bu sömürü saltanatını kabul etmemek için sesimizi sokağa taşımanın vaktidir. Asgari ücret için 1800 TL talebimizi ve daha da önemlisi yeni yılda mücadeleyi daha da yükselteceğimizi herkese ilan etmek için tüm işçi ve emekçileri “Birleş Örgütlen Asgari Yaşama Diren!” şiarıyla 28 Aralık’ta Kadıköy’e çağırıyoruz.

28 Aralık Pazar – Kadıköy

Toplanma Saati: 12.30

Toplanma Yeri: Söğütlüçeşme

Devrimci Demokratik Sendikal Birlik

 

scroll to top