Anasayfa , Haberler , DDSB: “10 Ekim’de Ankara’dayız”

DDSB: “10 Ekim’de Ankara’dayız”

DDSBDevrimci Demokrat Sendikal Birlik (DDSB) yaptığı yazılı açıklamayla,10 Ekim’de Ankara’da gerçekleşecek olan Emek ve Demokrasi Mitingi’ne çağrı yaptı.

Katliamlara, baskılara ve şovenizme karşı 10 Ekim’de Ankara’dayız” diyen DDSB

1 Kasım seçimlerine doğru ilerlerken, 7 Haziran seçimlerde aldığı yenilginin intikamını almak isteyen AKP hükümeti, Kürt halkına, devrimci, ilerici güçlere azgınca saldırıyor. Bir yandan katliamlar diğer yandan tutuklamalarla sokakları terörize eden devlet halkımızın üzerine çöreklenmiş bir vampir gibi kanla beslenmektedir. Öte yandan saldırıları meşrulaştırmak için şovenizmi etkili silah olarak kullanmaktadır.” dedi.

Artan saldırıların bir korkunun ifadesi olduğunu belirten DDSB, “Ancak hiçbir bent akan suyun önünde durmadı, durmayacaktır. 7 Haziran’da barajları yıkan halkın iradesi 1 Kasım’a giderken katliamlar gerçekleştiren faşist TC devletine karşı direniyor. Bu nedenle 10 Ekim’de Ankara’da katliamlara, baskılara karşı işçilerin emekçilerin sesini yükseltmek, haksız savaşa karşı Kürt halkın demokratik mücadelesini büyütmek için alanlardayız. Kürt ulusunun eşit yurttaşlık içinde onurlu barışının sağlanması için yapılan mitinge tüm gücümüzle katılıyoruz” dedi.