Anasayfa , Avrupa , Avusturya´da coşkulu 1 Mayıs

Avusturya´da coşkulu 1 Mayıs

AVUSTURYA|03.05.2018|İşçi sınıfının birlik, dayanışma ve mücadele günü 1 Mayıs Avusturya´da coşkulu bir şekilde kutlandı! ATİK kitlesi olarak Viyana, Linz, İnnsbruck ve Vorarlberg bölgelerinde „Direniş için cesaretlen, sermaye ve hükümete karşı, ırkçılık ve sosyal kesintilere karşı sesini yükselt“ şiarıyla sokağa çıkıldı.

Viyana

Saat 11:00 civarında Opera önünde toplanan kitle yapılan konuşmaların ardından yürüyüşe geçti. Yol boyunca coşkulu bir şekilde günün anlam ve önemine vurgu yapan konuşmalar ve sloganlar atıldı. Yürüyüşün bitiş yeri Votiv parkta her yıl olduğu gibi yaptığımız Fest le 1 Mayıs kutlaması akşam 19:00`a kadar devam etti.

Linz

Devrimci ve Demokratik kurumların bir araya gelerek çağrı yaptıkları 1 Mayıs etkinliği coşkulu bir şekilde gerçekleşti. Musiktheater am Volksgarten`de başlayan 1 Mayıs etkinliği bizim açımızdan kitle ilişkilerimizin gelişmesine hizmet eden bir etkinlik oldu. Yürüyüş süresince 1 Mayısın anlamı ve önemi üzerine konuşmalar yapıldı ve sloganlar atıldı. Etkinlik devrim şehitleri için saygı duruşuyla sonlandırıldı.

İnnsbruck

İnnsbruck`da 1 Mayıs bir araya gelen çeşitli demokratik kurumlarla ortak gerçekleştirilen bir yürüyüşle kutlandı. Landhausplatz`da bir araya gelen kitle coşkulu bir şekilde sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Yaklaşık bin kişinin katıldığı yürüyüş sonunda gerçekleşen konuşmalarda Yeni Kadın adına konuşma yapıldı. Konuşmada Kadının Mücadeledeki rolüne ve göçmenliğe vurgu yapıldı. Etkinlik sloganlarla sona erdirildi.

Vorarlberg

Bregenz Bahnhof karşısında bir araya gelen kitle ÖVP-FPO hükümetinin gerçekleştirdiği saldırılar ve ortadoğudaki emperyalist savaşlara karşı sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Vorarlbergde faaliyet yürüten demokratik kurumlar tarafından örgütlenen yürüyüş Leutbuhl`de sonlandırıldı. Kurumların 1 Mayıs açıklamalarının okunmasının ardından ATİK adınada okunan açıklamanın ardından kitle dağıldı.

YAŞASIN 1 MAYIS!

ES LEBE DER 1. MAI!

BİJİ YEK GULAN!