Home , Avrupa , Avrupa Êdî Bese Platformu NAV-DEM’in basılmasını kınadı

Avrupa Êdî Bese Platformu NAV-DEM’in basılmasını kınadı

Hannover-NAV-DEM’e yapılan polis baskını ve eşyalarına el konulmasına ilişkin açıklama yapan Avrupa Êdî Bese Platformu, „Kurumlarımız, kimliğimiz ve sembollerimiz onurumuzdur“ dedi.

HABER MERKEZİ |05.04.2018| Avrupa Êdî Bese Platformu, Almanya’nın Hannover kentindeki Königsworther 2 adresinde bulunan Hannover-NAV-DEM’e yapılan polis baskını ve eşyalarına el konulmasına ilişkin açıklama yaptı.

Özellikle son bir kaç yıldır başta Kürt kurumları olmak üzere, demokratik göçmen kurumlarını kriminalize etmek için her türlü yolu deneyen Alman devletinin, artık gelinen aşamada kendi burjuva hukukunu da hiçe saydığı ifade edilen açıklamada, „Demokrasi, insan hakları ve ifade özgürlüğüne dönük saldırılar, gösteri ve yürüyüşlerde uygulanan fiili yasaklamalar, sadece demokratik göçmen kırımlarıyla sınırlı kalmayacaktır“ dedi.

Bu uygulamaların asıl hedefinin uzun vadede kendi halkı olduğu kaydedilen açıklamada, „Tarihte baskı, zulüm ve faşist uygulamaları iyi tanıyan ve bunun utancını yaşamak zorunda kalan Alman ilerici, demokratik kamuoyu bu saldırılar karşısında kayıtsız kalmamalıdır“ diye belirtti.

Kendilerine göre geri kalmış ülkelere demokrasi ve insan hakları dersi veren Alman devletinin kurumlarını kişiliksizleştirme ve kimliksizleştirme çabası içinde olduğunu vurgulayan Avrupa Êdî Bese Platformu, „NAVDEM Almanya’da yaşayan yüzbinlerce Kürt göçmenin temsilcisidir. Alman devleti bu utanç verici anti demokratik uygulamalarından derhal vazgeçmelidir“ dedi.

Avrupa Êdî Bese Platformu, „Kürt düşmanlığı politikasıyla Türk devletiyle birebir örtüşen politikası Kürt halkını ve ilerici kamuoyunu susturmaya yetmez. Kurumlarımız, kimliğimiz ve sembollerimiz onurumuzdur“ diye kaydedildi.