Home , Avrupa , ATİK Tiyatro Turnesi İsviçre’de başarıyla bitirildi!

ATİK Tiyatro Turnesi İsviçre’de başarıyla bitirildi!

Tiyatro 2İSVİÇRE |13-10-2014| Avrupa’nın dokuz yerinde örgütlenen ATİK Tiyatro turnesinin İsviçre ayağı başarıyla sonuçlandı.

Başta Ortadoğu’da yaşanan her türlü katliam, baskı ve sömürünün devam ettiği bir süreçte, özellikle İŞID terör örgütünün Kobane’deki katliam saldırılarına karşı İsviçre’nin her şehrinde uzun zamandır gerçekleşen kitlesel sokak eylemlerin gölgesinde oynanan Tiyatro turnemiz yaklaşık üçyüz cıvarında seyirciyle buluştu.

Turnemizi ölümünün 30. Yılında Yılmaz Güney’i anmak, Kobane, Şengal ve Gazze’de direnenleri selamlamak amaçıyla yürüttüğümüz bu çalışmayı, ASOT Canlar Tiyatro ekibiyle “İNSANLARIM” adlı oyunu izleyen seyircinin oldukca beğenisini topladı.

Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK) adına yapılan açılış konuşmasıyla başlayan tiyatro gösterimlerde, Basel’de TV 10’un çekim yaptığı ve dost kurumlarımızdan İGİF’in gönderdiği mesaj da okundu.

11 Ekim Zürih, 12 Ekim Basel’de gerçekleşen Tiyatro etkinliği, çocuk gelin, yolsuzluk, baskılar, din ve siyaset, katliamlar, Gezi ve Kobane gibi bir çok sıcak temalar ele alınarak sergilenen oyun sonunda, Gezi Şehitleri için seslendirilen gezi marşı eşliğinde, oyuncular sahneye “Gezi Şehitleri Ölümsüzdür!” Pankartının çıkartmasıyla kitle ayakta alkışladı.

Tiyatro etkinliklerinde YDG merkezi gençlik festivalin tanıtımı için özel info standt’ı açarak bilet dağıtımı gerçekleştirildi.

Tiyatro 3Tiyatro 2Tiyatro 1Tiyatro 4 Tiyatro 5 Tiyatro 6