Home , Avrupa , AMED Belediye Eşbaşkanlarının Tutuklanması İsviçre`de Protesto Edildi!
Zürih

AMED Belediye Eşbaşkanlarının Tutuklanması İsviçre`de Protesto Edildi!

img-20161026-wa0005

Zürih

AMED Belediye Eşbaşkanlarının Tutuklanması İsviçre`de Protesto Edildi!

Faşist devlet ve AKP hükümeti tarafından, Kür tulusunun demokratik hak ve taleplerini bastırma ve Kürt halkının mücadelesini teslim alma hamleleri devam ediyor. Gerilla karşısında aciz kalan devlet, topyekün yürüttüğü saldırılarını diğer alanlarda devam ettirmekte.
Saldırının son halkası ise, beklenen belediye eşbaşkanları operasyonu oldu.
AMED belediyesi eşbaşkanları Gülten KISANAK ve Fırat ANLI`nın gözaltına alınmasının ardından, Türkiye ve dünyanın bir çok yerinde protesto edildi.
İsviçre`nin Zürih, Bern ve Basel kantonlarında da, beledeye eşbaşkanları özgülünde Kürt halkının mücadelesi sahiplenilerek, faşizme karşı kenetlenme ve mücadelenin birlikte yükseltilmesi çağrısı yapıldı.
HDK-A bileşenlerinin yanısıra, PARTİZAN, İTİF, Yeni Kadın, YDG, İsviçreli yerel kurum temsilcileri,Zürih belediye meclis üyeleri, Ezidi kurumu temsilcileri katılım sağladı.
Kısa bir süre önce „Kardeş Belediye“ seçilen Zürich Rathaus`un önündeki protestoya katılan kitle, kurumların gerçekleştirdiği konuşmalar ve atılan sloganların ardından sona erdirildi.

img-20161026-wa0004

Basel

Yine benzer bir miting/yürüyüş de Basel ve Bern`de gerçekleştirildi. Bu etkinliklere katılan yine benzer kurumlar olurken, kitle faşizme karşı öfkeli sloganlar attı.

 

 

 

 

AHM- İsviçre

scroll to top