Home , Avrupa , Almanya’da İlk Uyum Yasasını NRW Hümüketi Hazırladı

Almanya’da İlk Uyum Yasasını NRW Hümüketi Hazırladı

ALMANYA | 11 – 09 – 2011 | Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti, Almanya’da uyum yasası hazırlayan ilk eyalet oldu. Eyaletin Uyum Bakanı Schneider, önümüzdeki yıl yürürlüğe girmesi planlanlandıığını söyledi.

Hazırlanan bu yasanın bu sonbaharda eyalet parlamentosunda onaylandıktan sonra, önümüzdeki yılın başnda yürürlüğe girmesi bekleniyor.Sosyal Demokrat Parti ile Yeşiller koalisyonunun iktidarda olduğu Eyalet Uyum bakanı Guntram Schneider, Deutsche Welle’ye verdiği mulakatta,bu yasa ile kamu sektöründe çalışan göçmenlerin sayısını arttırmayı hedeflediklerini söyledi.
Neden uyum yasası?

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nde, neden uyum ve toplumsal katılım yasasına ihtiyaç var? Bu soruyu Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nin Sosyal Demokrat Partili Uyum Bakanı Guntram Schneider şöyle yanıtladı. “Özellikle belediyelerde yapılan çeşitli uyum çalışmalarının yapılandırılması, bu çalışmalara yönelik bir çerçeve oluşturulması ve bu çalışmaların malî açıdan ileriye götürülmesi için böyle bir yasaya ihtiyaç duyuluyor.” (Deutsche Welle)