Home , Avrupa , Ahmet Şenpınar Frankfurt KAGEF Derneğinde Anıldı

Ahmet Şenpınar Frankfurt KAGEF Derneğinde Anıldı

FRANKFURT| 31.05.2024| Frankfurt KAGEF derneğinde bugün, 20 Mayıs tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yitirdiğimiz üyemiz Ahmet Şenpınar için bir anma etkinliği gerçekleşti.

Demokrasi ve devrim mücadelesinde şehit düşenler için yapılan saygı duruşunun ardından KAGEF yönetim kurulu ve üyeleri adına bir konuşma yapıldı. Ahmet Şenpınar’ın özgeçmişi ve yaşamı hakkında yapılan konuşmada „O, Kürt ve Alevi olmanın ne anlam ifade ettiğinin ayırdında olduğu gibi, sınıf bilinçli emekçi kimliğinin de öneminin farkındaydı. Yıllardır bir emekçi olarak üretimin içinde olan Ahmet, sömürüyü de yaşayarak öğrenenlerdendi. Ondandır ki, emeğin özgürleşmesi mücadelesine kayıtsız değildi. Bir emekçi olarak, bu mücadeleye de gücü oranında omuz verdi-katkı sağladı“ denildi. Ardından genç bir üye yaptığı konuşmada onun gençlik mücadelesine verdiği önem ve YDG dergisi konusunda yaptığı sohbetlere değindi.

Üye ve dostlarının yanı sıra, ATİF temsilcisinin yaptığı bir konuşma ve şiirin ardından, onun için hazırlanan video gösterildi. Oldukça duygusal anların yaşandığı anma, onun sevdiği ezgiler eşliğinde sonlandırıldı.