Home , ATİK , ATİK 33. Gençlik Ve Tatil Kampı İçin, Bir Kez Daha Katalonya’da Buluşuyoruz!

ATİK 33. Gençlik Ve Tatil Kampı İçin, Bir Kez Daha Katalonya’da Buluşuyoruz!

ATİK 33. GENÇLİK VE TATİL KAMPI İÇİN

BİR KEZ DAHA KATALONYA’DA BULUŞUYORUZ!

ATİK olarak, 1985 yılından itibaren her yıl örgütlediğimiz geleneksel Gençlik ve Tatil kamplarımızın önemli bir bölümü, İspanya’nın doğa harikası Costa Brava sahillerinde gerçekleştirilmiştir. Eşsiz Akdeniz sahilleri, muhteşem güneşi ve doğasıyla, tatil ve dinlenmek için sunduğu birçok olanaktan kaynaklı, sık sık tercih ettiğimiz bir belde olmakta İspanya’nın Costa Brava sahilleri…

ATİK 33. Gençlik ve Tatil Kampımız’da, bir kez daha 17 Temmuz – 07 Ağustos 2022 tarihleri arasında, İspanya’nın Costa Brava sahilindeki Camping Nautic Almata’da gerçekleşecek. Bilindiği gibi 2021 kampımız da aynı alanda örgütlenmişti. Katılımcıların yüksek beğenisi ve talebi sonucu bu yıl da aynı yer tercih edildi.

Sistemin zaten her şekilde zorlaştırdığı hayatlarımız, neredeyse üç yıla yakın zamandır tüm dünyanın yaşadığı korona pandemisinin gölgesinde çok daha fazla zorlaştırılarak nefes alamaz hale getirildik. Aşı tartışmaları, maske, mesafe ve bir dizi önlemler uzunca zamandır günlük yaşamımızın önemli bir parçası haline geldi. Tüm bu zorlukların gölgesinde pandemi bahanesiyle görülmemiş bir şekilde yükselen enflasyon, çocuklara kadar toplumun talan edilen psikolojisi, hepimizi çok ciddi yordu ve strese soktu. Tekrar enerji toplayıp, kendimizi yenileyerek, yeniden mücadele alanlarında yerimizi alabilmek için en çok da bizim ihtiyacımız var bu tatile…

Yaz kamplarımız, 1985 yılından itibaren sistemin tüketime ve bireyci yaşam tarzına yönelik tatil anlayışına alternatif, kolektif ve üretken bir yaşam tarzını esas almış, sürekli yenilenerek ve gelişerek bugüne gelmiştir. Dolayısıyla kamplarımız kolektif yaşam tarzının pratikte uygulanır, yaşanabilir olmasını ve kolletifizmin dostlukları, insanca yaşamı, insana dair tüm güzellikleri nasıl geliştirdiğini göstermesi bakımından da çok değerli bir gelenek yaratmıştır.

Kamplarımızda kültürel eğlenceler, atölye çalışmaları, sportif etkinlikler, geziler yanında, kadınlara, gençlere ve çocuklara özgün programlar da sunulmaktadır.

Yaşam koşullarımızı bir nebze yaşanabilir kılabilmek adına, bütün her şeyin en iyisini hak eden siz kadın ve erkek emekçileri, sevgili gençlerimizi, çocuklarımızı organize edeceğimiz geleneksel 33. Gençlik ve Tatil Kampımıza katılmaya davet ediyoruz.

Costa Brava sahil şeridinde yer alan Camping Nautic Almata ve çevresi için bilgiler:

Costa Brava sahil şeridinde yer alan kamp alanımız, Blanes şehrine 62 km, Barselona’ya 110 km uzaklıkta olup, Akdeniz Katalonya’nın kuzeydoğu kesiminde Girona eyaletinde yer almaktadır. Muhteşem bir tablo güzelliğindeki koyları, altın kumsallı sahilleri, Akdeniz’in büyüleyici maviliği, doğa manzaraları ile İspanya’nın en iyi turistik bölgelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Kamp yerine yakın mesafedeki eyaletin başkenti Girona başta olmak üzere Figueres, Port City gibi şehir ve kasabalar harika doğa güzelliklerinin yanı sıra orta çağ mimari yapılarla, müzeleriyle geçmiş tarihi de hala yaşatan alanlardır.

Kamp yerimiz olan Camping Nautic Almata 5 yıldızlıdır. Tesis içinde restoran, ATM, bar, süpermarket, doktor, masaj salonu olup site içinde ekmek servisi de yapılmaktadır.

Yetişkinler için büyük açık havuz, su masajı olan dinlenme havuzu ve çocuk havuzu olmak üzere üç havuz ve çocuk oyun parkı mevcuttur.

Masa tenisi, golf, valeybol, futbol, ok atışları, gibi sportif aktiviteleri yapma olanakları, yürüyüş, at binme, tekne ve bisiklet turları için de elverişli çok güzel bir doğa alanına sahiptir. Ayrıca denize sıfır oluşu, plajın ince kumu kamp yerinin ayrı güzellikleridir. Kamp içinde toplu bulaşık ve çamaşır yıkama tesisleri, bisiklet ve tekne kiralama imkânı mevcuttur.

Kamp Yerine Ulaşım

En yakın hava limanı olan Girona-Costa Brava Hava limanı, Camping Nautic Almata’ya 44 km mesafededir. Barselona hava limanı ise 132 km dir.

Kampa uçak ile yolculuk yapacak olanlar, Girona-Costa Brava Havaa limanından kamp yerine 11 km uzaklıkta olan Figueres’e veya 5 km uzaklıktaki Roses’e kadar tren veya otobüle ulaşım sağlayabilirler. Uygun fiyatlarda tren ve otobüs bağlantıları vardır.

Kamp Genel Programı:

-Açılış Şöleni ve Bilgilendirme

-Güncel siyasal söyleşi ve eğitimler

-Tarih, doğa ve piknik gezi turları

-Müzik, şiir dinletileri ve sinema akşamları

-Kültür akşamları ve bilgi yarışması

-Sportif aktiviteler ve atölye çalışmaları

-Gençlik, Kadınlar ve Çocuk programları

-Kapanış Şöleni

 

Atölye çalışmaları:

Kamp TV, Kamp Gazetesi, El sanatları, Tiyatro-Skeç, Kültür-Sanat, Teknik Eğitimler, Dil Kursları v.s.

Kamp ücretleri:

Çadır, kişi başına:             1 Günlük       1 Haftalık       2 Haftalık      3 Haftalık   

03-11 Yaş arası çocuklar:        25 €            175 €              300 €            400 €

12-18 yaş arası gençler:         35 €            250 €              400 €            550 €

18 yaş üstü büyükler:             45 €            300 €              550 €           700 €

0-3 Yaş arası çocuklar çadırda ücretsizdir!

Kampa getirilecek malzemeler:

-Her türlü spor eşyaları ve giyecekler

-Oyun malzemeleri

-Banyo-duş malzemeleri, mayo, havlu, yüzme malzemeleri,

-Güneş kremi veya yağı (çok önemli, çocuklar için en yükseğini alın!)

-Yüzme havuzu ve deniz için lastik ayakkabı

-Alerji karşıtı hap veya ilaçlar ve normal ilaçlarınız

-Araba ruhsat belgeleri ve seyahat sigorta belgesi

-Pasaport, ehliyet ve kimlikleriniz

-Hastalık sigorta belgesi, özel eşyalarınız

-Battaniye, ince yorgan, ince döşek, yastık vs

-Atölye çalışmaları için gerekli kurs eşyaları

-Müzik aletleri ve müzik yüklü CD’ler, USB’ler

-Varsa özel piknik masa veya sandalyeleriniz

-Ayrıca özel eşyalarınız.

 

Kamp Komitesi ve rezervasyon-irtibat telefonu:

 

 Kamp Adresi:

 Camping Nautic Almata

Costa Brava, Carretera GIV-6216, km 2,3 – Aiguamolls de, 17486, Girona, İspanya

Kamp yeri web sitesi: https://www.almata.com

 

Kolektif, sağlıklı ve başarılı bir kamp süreci geçirmek dileğiyle…

ATİK- Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu

scroll to top