Home , Haberler , 2 HDP Eş başkanı ve 9 milletvekili gözaltına alındı

2 HDP Eş başkanı ve 9 milletvekili gözaltına alındı

Siyasi soykırım operasyonları bu kez gece yarısı baskınlarla Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerine yönelmiş durumda. Diyarbakır Başsavcılığının verdiği gözaltı kararı sonucu eş zamanlı baskınlarla HDP’li vekiller gözaltına alındı. HDP Eş Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın evlerini basan polisler Figen Yüksekdağ’ın evinde bulunanları darp ederek, Yüksekdağ’ı gözaltına aldı. Selahattin Demirtaş da polislerin aramasının ardından gözaltına alındı.

Evlerine yapılan polis baskını ardından gözaltına alınan HDP’li vekilleri şöyle: Eş Başkanlar Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, Amed Milletvekilleri Nursel Aydoğan ve Ziya Pir, Şırnak milletvekilleri Leyla Birlik ve Ferhat Encü, Hakkari Milletvekili Selma Irmak, Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan.

TÜM VEKİLLERE GÖZALTI KARARI

Gözaltı kararının Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı tarafından çıkartıldığı ve kararın HDP’li tüm vekillere yönelik olduğu belirtiliyor.

ANF

scroll to top