Anasayfa , Haberler , Tutsak Partizanlar’dan direnişçilere dayanışma selamı

Tutsak Partizanlar’dan direnişçilere dayanışma selamı

tutsak_partizanlardan_taksim_aciklamasiTÜRKiYE |06-06-2013 | Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve ülkede bir çığ gibi büyüyen protestolara destek veren TKP/ML dava tutsakları gönderdikleri bir açıklama ile dayanışma mesajlarını ilettiler.

Açıklamanın tamamı aşağıdadır:

Merhaba;
Biz Tutsak Partizanlar, siz Taksim Gezi parkı eylemcilerinin yürüttüğü mücadeleye kendi kaderini eline alma mücadelesi olarak bakıyoruz.

Bu mücadele sadece ağaçların kesilmesini, AVM’nin yapılmasını engelleme mücadelesi değil, aynı zamanda gasp edilen hak ve özgürlüklerin önündeki engellerin kaldırılması, polis üzerinden uygulanan devlet terörünün son bulması, tüm farklılıkların bir arada yaşaması, kadınlar, gençler işçiler, köylüler, öğrenciler, demokrat ilerici aydınlar, sanatçılar, avukatlar, doktorlar, gazeteciler akademisyenler, öğretmenler, memurlar, Kürtler, Aleviler, Ermeniler vb. için de yürütülüyor.

Çünkü Taksim Gezi Parkı (Türkiye’nin ve Avrupa’nın dahi pek çok yerlerine yayılan) eylemcileri, devlet-AKP ve bağlaşıkları ile birlikte doğayı, çevreyi, kültürel varlıkları, insan hayatını hiçleştiren emperyalizme, komprador kapitalizme karşı mücadele ediyor. Taksim Gezi Parkı eylemcileri komprador burjuvaziye ve onlara destek sağlayan emperyalist tekellere karşı mücadele ediyor. Tıpkı HES’lere karşı mücadele yürüten, nehirlerini, ormanlarını, topraklarını savunan köylüler gibi.

Emperyalistlerden aldığı destek olmasaydı komprador burjuvazi 19-22 Aralık’ta kilit altındaki devrimcilere saldırdığı gibi saldırmazdı. Aslında zindan cephesindeki direniş sizin mücadelenizden ayrı değildir. Devrimci tutsakların kişiliksizleştirme, değersizleştirme yani faşizmin bilumum yaptırımlarına karşı yürüttüğü mücadele de, siz Taksim Gezi Parkı eylemcilerine destek olmaktır.

Bizler, sizin ağaçların kesilmesine, AVM’nin yapımına karşı çıkışınızı ve buna demokratik hak ve özgürlükler çerçevesinde yürüttüğünüzü heyecanla karşılamış bulunuyoruz. Mücadelenizin dalga dalga ülke sathına yayılışını, uğrunda ağır bedeller ödeyişini sisteme duyulan öfke patlaması olarak algıladık ve bunu Marks’ın “Kapitalizm gölgesini satamadığı ağacı keser” veciz sözünde anlamlandırdık.

İnanıyor ve umuyoruz ki oluşturduğunuz mücadele cephesinin birliği başarıyı elde etmenizin güvencesidir. Başarınızın, faşizme karşı savaşımda ırkçı-şoven kışkırtmayı bertaraf edecek, Türk-Kürt diğer milliyetlerin kardeşçe bir arada yaşamasının önünü açacaktır.

Çeşitli ulus, milliyet ve inançlardan Türkiye emekçi işçi sınıfı 15-16 Haziran gibi büyük işçi direnişine sahiptir. Tekel işçi direnişinin aylar süren mücadelesi tazeliğini korumaktadır. Sizin de, kartopu gibi büyüyen, her yaştan ve gruptan kesimleri içine alan bu yığınsal mücadeleniz başarıya ulaşacaktır, tarihe bir dipnot olarak düşecektir.

Kutluyor TKP/ML dava tutsakları olarak dayanışmacı selamlarımı gönderiyoruz…

 

TKP/ML dava tutsakları adına İsmail Yılmaz

Kandıra 1’Nolu F Tipi Hapshanesi