Home , Avrupa , Stuttgart Tohum’da Barış Atay ve Süleyman Gürcan ile söyleşi

Stuttgart Tohum’da Barış Atay ve Süleyman Gürcan ile söyleşi

STUTTGART | 06.10.2019 | Stuttgart Tohum’da Barış Atay ve Süleyman Gürcan ile 4 Ekim Cuma günü söyleşi gerçekleştirildi.

Moderatör tarafından açılan söyleşide ilk söz ATİK Eşbaşkanı Süleyman Gürcan’a verildi. Gürcan uluslararası alanda emperyalist güçlerin savaş hazırlığı içerisinde olduğunu belirterek emperyalistlerin kendilerini yeniden reorganize ettiklerini vurguladı. Konuşmasını emperyalistler arası klik çatışmalarının daha da derinleşeceğini söyleyerek devrimci hareketlerin ortak mücadele de buluşmaları gerektiğinin birkez daha altını çizdi.

Gürcan’ın konuşmasının ardından söz Hatay TİP Milletvekili, Sanatçı Barış Atay’a verildi. Atay AKP’nin bölünmelerinde ayrılanlarında suç ortaklığına vurgu yaparak iktidar kanadının zor süreçlerden geçtiklerini belirtti. Köşeye sıkışan egemen güçlerin son hamlelerinin kürt illerine kayyum atamaları olduğunu söyledi.

Ardından mikrofon katılımcılara bırakılarak soru-cevap bölümüne geçildi. Verimli tartışmaların yaşandığı söyleşi katılımcılar tarafından olumlanarak sonlandırıldı.

scroll to top