Home , Haberler , Referandum yakınlaşırken devrimci, demokrat, yurtsever ve muhalif kesimlere yönelen devlet, çok sayıda ilde gözaltı ve tutuklama terörü estiriyor.

Referandum yakınlaşırken devrimci, demokrat, yurtsever ve muhalif kesimlere yönelen devlet, çok sayıda ilde gözaltı ve tutuklama terörü estiriyor.

Referanduma sayılı günler kala devletin devrimci, demokrat, yurtsever ve muhalif kesimlere dönük saldırıları hız kazandı. Daha önce son iki gün içerisinde İstanbul, Bursa, Dersim, Antep ve Amed’de gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında Özgür Gelecek okurları ve muhabirleri ile YDG’lilerin de olduğu onlarca kişi gözaltına alınmış, dün ESP ve SGDF’li 12 kişi yıldırım hızıyla tutuklanmıştı.

Bu operasyonlar sırasında İstanbul’dan YDG’li Volkan Atmaca, Özgür Gelecek okurları Serkan Bozoğlu ve Murat Erdoğan ile Bursa’da Özgür Gelecek muhabiri Hüseyin Camkıran da gözaltına alındı.

Operasyonlar bugün de sürdü

Bugün de 7 ilde (Ankara, İstanbul, Mersin, Adana, Antakya, Antep, İzmir) operasyon gerçekleştirildiği öğrenildi. Aralarında ESP, SGDF, Devrimci Parti, Halkevleri, Minbîç şehidi Eylem Ataş’ın babası Mehmet Ataş’ın babasının da olduğu onlarca kişi gözaltına alınırken, Mersin’de gözaltına alınanlar arasında 5 YDG okuru ile Özgür Gelecek muhabiri Deniz Akbıyık da bulunuyor.

Gözaltı sayısının en az 28 olduğu bu sabah saatlerinden itibaren operasyonların sürdüğü ve gözaltıların artabileceği belirtiliyor.

(Özgür Gelecek)