Home , Avrupa , Londra’da BBC’nin önünde eylem yapıldı

Londra’da BBC’nin önünde eylem yapıldı

Londra BBC Protesto  LONDRA | 17-03-2013 | Berkin Elvan’ın öldürülmesine ve Türkiye’deki faşist baskılara haberlerinde geniş yer vermeyen BBC Londra’da bulunan demokratik kitle örgütleri tarafından protesto edildi.

17 Mart günü sabah 09:00 da BBC merkez binasının önünde yapılan eylemi Londra’da bulunan demokratik kitle örgütleri, yöre dernekleri ve cemevi organize etti.

BBC binasına girilmesiyle aynı anda bina önünde de eylem başlatıldı. Özel güvenlik eylemcilere müdahale ederek dışarı çıkardı. Bir süre BBC binasının karşısında sürdürülen protesto eylemi daha sonra tekrar bina önüne gidilerek burada sürdürüldü.

BBC’nin Türkiye’deki faşist baskılara ve ölümlere sessiz kalmasını teşhir eden basın metninin sık sık okunduğu eylemde ayrıca pankartlar ve dövizler açıldı. “Türkiye’deki fasist baskılara son!” “BBC Türkiye’deki faşist baskılara sessiz kalıyor” gibi sloganların atıldığı eylem BBC yetkililerinin bu eylemi haber yapacaklarını ve daha fazla yer vereceklerini söylemesiyle eylem sona erdirildi.

Protestocular BBC’nin tavrının değişmemesi halinde daha kalabalık geleceklerini belirterek eylemi sona erdirdiler.

scroll to top