Anasayfa , Takvim , LLL – Anma Yürüyüşü (Berlin)

LLL – Anma Yürüyüşü (Berlin)

lllBERLİN | 05 – 01 – 13 | Vlademir İlyiç Lenin, Rosa Luxemburg ve Karl Liebknecht Anma Yürüyüşü

12 Ocak 2013 – Pazar

Frankfurter Tor | Saat 10:00 | Berlin

LLL YÜRÜYÜSÜNE CAGRI!!!

Proleterya enternasyonalizminin 3 büyük önderi Vladimir Ilyiç Lenin, Rosa Luxemburg ve Karl Liebknecht her sene olduğu gibi bu yıl  da devrimci bir ruhla anılacaklar.

İşçi sınıfının önderi Lenin ölümsüzler kervanına katıldığında, arkasında tarihin ilk işçi devletini tüm ezilen halklara ve işçi sınıfına miras olarak bıraktı. O, Paris Komününden aldığı tarihsel mirası Ekim devrimiyle taçlandırdı ve işçi sınıfının bilimi Marksizmi bir   üst aşamaya, Marksizm-Leninizm aşamasına ulaştırdı. Emperyalist paylaşım savaşı sırasında yükselen işçi sınıfı hareketinin getirdiği büyük devrimci uyanış, sınıfının kendi önderlerini yarattı. Rosa Luxemburg ve Karl Liebknecht, sosyal demokratların dünya devrimlerine olan ihanetine karşı tavır alarak işçi sınıfının önderleri ve Almanya devrim tarihinin büyük kavgacıları oldular. Devrimin arifesinde sosyal demokratların ihanetiyle yenilgiye uğradılar. Bu yenilgiden sonra devlet tarafından katledildiler ama arkalarında önemli tarihsel birikim bıraktılar Rosa, Karl ve Lenin işçi sınıfı ideolojisi Marksizmin hem ideolojik anlamda geliştiricisi hem de pratikte uygulayıcısı oldular.  Yeni bir dünya yaratma mücadelesinde dünya devrim hareketleri tarihinin kilometre taşları olarak tüm dünya halklarının bilinçlerine ve gönüllerine yazıldılarOnlar, antiemperyalist ve antifaşist gençliğin idolleri olarak tarihteki yerlerini aldılar. Onları anmak, fikirlerini geleceğe taşımaok bizlerin olmazsa olmaz görevleri arasındadır. Onları anmak demek onlardan öğrenmek demektir.

Ölümsüzlüğünün 90. yılında komünist usta Lenin’i, katledilişlerinin 95. yılında devrimci önderler Rosa ve Karl’ı militan duygularımızla ve Emperyalist-kapitalist sisteme olan öfkemizle anıyoruz. Bu vesileyle tüm gençliği, 12 Ocak 2014 günü Berlin’de yapılacak LLL Yürüyüşüne katılmaya çağırıyoruz.

YDG-Yeni Demokratik Gençlik

www.ydg-online.org