Anasayfa , Haberler , Haber sitelerine erişim engeli
Haber sitelerine erişim engeli
Haber sitelerine erişim engeli

Haber sitelerine erişim engeli

PKK’ye yönelik başlatılan hava saldırısına paralel aralarında DİHA, ANF, ANHA, Rojnews, Özgür Gündem gazetesi, Sendika.org, Yüksekova Haber, Rudaw, RojNews, Rudaw ve BasNews’in de aralarında bulunduğu çok sayıda siteye TİB tarafından iletişim yasağı konuldu.

Haber sitelerine erişim engeli

Haber sitelerine erişim engeli

PKK’ye yönelik başlatılan hava saldırısına paralel Türkiye’de yayın yapan birçok haber sitesine erişim engeli getirildi.

Gece geç saatlerde Dicle Haber Ajansı (DİHA), Fırat Haber Ajansı (ANF), Hawar Haber Ajansı (ANHA), Rojnews, Özgür Gündem gazetesi, Sendika.org, Yüksekova Haber, Rudaw, RojNews, Rudaw ve BasNews’in aralarında bulunduğu çok sayıda siteye Telekomünakosyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından iletişim yasağı konuldu.

Söz konusu kaynaklara Türkiye’den ulaşmak isteyen internet kullanıcıları, “Mahkeme kararı ile engellendi” yazısıyla karşılaşıyor.

TİB’in yasak gerekçesi ise şöyle:

“5651 sayılı kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme soncunda bu internet sitesi (diclehaber.com) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 25/07/2015 tarih ve 05/01/2015-195417 sayılı kararına istinaden Telekomünakosyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.”

Erişimi engellenen sitelere aşağıdaki yolları kullanarak ulaşabilirsiniz:

* Sendika.org: http://sendika.tv

* ANF: http://www.ajansafirat.blogspot.nl/

* DİHA: http://dihanews.com/tr