Home , Haberler , Finlandiya’dan ATIK’e destek

Finlandiya’dan ATIK’e destek

tmp_19222-dscn14501359041389Emperyalizm karşıtı çalışma grubu, polis baskısına maruz kalan ATİK le dayanışma etkinliği gerçekleştirdi. Bu sabah haberlerden Kobaniye destek için gidenlere yapılan gerici saldırıyı üzülerek izledik. ATIK le dayanışma için yazdığımız İngilizce mektupu size yolluyoruz.

Selamlar yoldaşlar

Bizler, Finlandıyalı anti-emperyalistler olarak ATİK’e yönelik polis saldırısını endişeyle takip ettik. Batı avrupa emperyalizminin devrimcilere, enternasyonalist kesimlere ve geniş demokrasi hareketine yönelik saldırı eğilimi olduğunu zaten biliyoruz. Bu saldırılar batı avrupa emperyalizmi ve Türk faşizmi arasında yapılan ortak karşı devrimci çıkarların bir sonucudur.

Biz, emperyalizme karşı çalışma grubu olarak, başta tutuklu yoldaşlar olmak üzere Atik le dayanışma içinde olduğumuzu bildirmek istiyoruz. Umarız bu dayanışma mesajımızı nisan ayından bu yana tutuklu bulunan 12 yoldaşa; Müslüm Elma, Seyit Ali Uğur, Musa Demir, Erhan Aktürk, Sinan Aydın, Banu Büyükavcı, Haydar Bern, Mehmet Yeşilçalı, Sami Solmaz, Gültekin Erol, Kaya Turgut and Pektaş Deniz ulaştırırsınız.

Devrimci selamlar,

Emperyalizme Karşı Çalışma Grubu

20 Temmuz 2015, Tampere, Finlandiya

 

 

scroll to top