Home , Haberler , “Diren ATİK, Partizanlar seninle”

“Diren ATİK, Partizanlar seninle”

IMG_6310İstanbul: Bugün Sarıgazi’de Partizan, Yeni Demokrat Gençlik (YDG), Yeni Demokrat Kadın (YDK)’nın çağrısıyla, 15 Nisan günü Avrupa’nın birçok ülkesinde ATİK, Yeni Kadın ve YDG üyelerinin evlerine baskın yapılarak TKP/ML-TİKKOüyeliğinden tutuklanmasını bir yürüyüşle protesto etti.

Üçler market önünden başlayan yürüyüşte, “ATİK, Yeni Kadın yalnız değildir” pankartı açılarak, “Faşist TC işbirlikçi Almanya”, “Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz”, “Diren ATİK Partizanlar seninle”, “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya” ve “Yaşasın devrimci dayanışma” sloganları atıldı. Katılımın kitlesel olduğu ve taşınan dövizlerle dayanışma mesajlarının verildiği yürüyüşe DHF, Halkevleri, ESP, Kaldıraç, HDP/HDK’de destek verdi.

Üçler market önünden Demokrasi Caddesi’ne yürüyen kitle burada tüm devrim şehitleri şahsında bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Açıklamayı eylemi örgütleyen kurumlar adına Zafer Adıgüzel okudu.

Adıgüzel yaptığı açıklamada, “Bizler ezilen, sömürülen, işçiler, emekçiler, öğrenciler ve kadınlar olarak emek ve özgürlük mücadelesi veren ATİK ve yeni kadın üyelerinin derhal serbest bırakılmasını istiyoruz. Tutuklama ve saldırıları haklı ve meşru mücadelemizle boşa çıkartacağımızı bir kez daha tüm kararlılığımızla haykırıyoruz” dedi.

Açıklama sonrasında kitle sloganlar eşliğinde eylemi sonlandırdı.

scroll to top