Anasayfa , Haberler , Dersim’de gerilladan baz istasyonu eylemi

Dersim’de gerilladan baz istasyonu eylemi

Ohne TitelAHM-11-07-2011- Dersim’de baz istasyonunda çalışma yapan bir kamyonet, TKP/ML TİKKO tarafından yakıldı!

Sitemizde yaşanan teknik bir aksaklıktan dolayı veremediğimiz ve Doğan Haber Ajansı’ndan Ferit Demir’in geçtiği habere göre, 8 Temmuz günü Dersim Merkez Altınyüzük köyü Kırmızıtepe mevkiinde bulunan baz istasyonunda çalışma yapan özel bir firmaya ait kamyonet, TKP/ML TİKKO tarafından yakıldı. Bir GSM şirketi adına baz istasyonu kurma çalışması sürdüren işçileri taşıyan kamyonet, öğlen saatlerinde Kırmızı Tepe mevkiinde TKP/ML-TİKKO gerillaları tarafından durduruldu. İçindeki 5 işçiyi indiren gerillalar, daha sonra kamyoneti ateşe verdi.

Kamyon tamamen yanıp kullanılamayacak hale geldi. Gerillalar işçilere kurdukları baz istasyonu ile insan sağlığına ve çevreye zarar verdikleri üzerine konuşmalar yaptı. Gerillalar işçileri daha sonra serbest bırakarak alandan uzkalaştı.

Tunceli Valiliği de yaşanan olaya ilişkin aynı gün  yazılı bir açıklama yaptı.

Valilik açıklamasında şunlar kaydedildi: “08.07.2014 günü saat 14.30 sıralarında Tunceli merkez Altınyüzük köyü Kırmızıtepe mevkiinde bulunan baz istasyonunda çalışma yapan özel bir firma çalışanı 5 işçinin kullandığı kamyonet, TKPML/TİKKO mensupları tarafından yakılmış, olayda herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır.” (kaynak : Özgür Gelecek gazetesi )