Home , Avrupa , Avrupalı Müslümanlar Girişimi Sözcüsü 100 kilo eroinle yakalandı

Avrupalı Müslümanlar Girişimi Sözcüsü 100 kilo eroinle yakalandı

Haber Merkezi|22.12.2020|Sosyal Uyum İçin Avrupalı Müslümanlar Girişimi (EMİSCO) Sözcüsü, Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı, eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri Veysel Filiz aracında yaklaşık 100 kilo eroin ile yakalandı.

Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan ailesiyle birlikte yurtdışına çıkış yapmak isteyen Veysel Filiz’in otomobilinde uyuşturucu madde bulunduğu ihbarı yapıldı. İhbar üzerine Veysel Filiz’in otomobili gümrükte ince aramaya tabi tutuldu. Aracın gizli bölmesinde piyasa değeri yaklaşık 5 milyon Euro olan 100 kilo eroin ele geçirildi.

BASINA SIZDIRILMAMASI TALİMATI

Sınır kapısında uyuşturucu yakalandığında bunu basına açıklayan gümrük yetkilileri, bu kez farklı bir uygulama yaptı. Uyuşturucu olayının duyulmaması ve basına bu konuda kesinlikle bilgi sızmaması talimatı verildi. Talimat gereği olayla ilgili basına bilgi sızmamasına özen gösterildi. Yaklaşık 15 gün önce meydana gelen kaçakçılık olayı da bu yüzden şimdiye kadar gizli kaldı.

VEYSEL FİLİZ KİMDİR?

Müslüman Toplulukların Temel Haklarını Savunma çalışanı ayrıca Avrupa Konseyi Uluslararası STK’ler Konferansı yönetiminde 5 yıl görev yapmıştır. Başbakanlığının teklifi üzerine ”Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşavirliği” görevini yürütmüştür.

Avrupalı Müslümanlar Girişimi – EMISCO’nun sözcülüğünü, Avrupa Yozgatlılar Federasyonu’nun Genel Başkanlığını ve Gönül Elçileri Uluslararası Farkındalık ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin Onursal Başkanlığı görevlerini halen yürütmektedir.

scroll to top