Home , Avrupa , Atina’da polis saldırısında D. Koufontinas’ın oğlu dahil onlarca kişi gözaltına alındı (Foto-Galeri)

Atina’da polis saldırısında D. Koufontinas’ın oğlu dahil onlarca kişi gözaltına alındı (Foto-Galeri)

Haber Merkezi|06.03.2021|Tutsak D. Koufontinas’ın açlık grevinin 58. gününde Yunanistan Parlamentosu önünde eylem yapmak isteyen kitleye polis saldırısı gerçekleşti.

17 Kasım örgütü tutsağı Dimitris Koufontinas’ın açlık grevinin 58. gününde Yunanistan Parlamentosu önünde eylem yapmak isteyen kitleye polis saldırısı gerçekleşti.

Avukatlar, hukukçular, öğrenciler vb. farklı kesimden gruplar bugün saat 12:00’da Koufontinas ile dayanışma çağrısı yaptı. Atina şehir merkezini ve özellikle parlamento çevresini ablukaya alan polis; sabah erken saatlerden itibaren helikopterle havadan sokak denetimini sağlamaya çalıştı.

Bütün önlemlere rağmen Sintagma Meydanına giren kitle pankart açtıktan sonra polis saldırısı gerçekleşti. Polis saldırılarıyla küçük gruplara bölünen kitle sürekli değişik bölgelerde sloganlarla pankart açtı. TOMA ve gaz bombalarıyla her yerden kitleye saldırına polis onlarca kişiyi darp ederek gözaltına aldı. Çevreden duranlara dahi saldıran polis bir grup gazeteciyi de darp etti.

Aynı zamanda Koufontinas’ın oğlu Hector Koufontonas da eylemde gözaltına alındı. Hector’un gözaltına alınmasına tepki gösteren birçok kişi de darp edilerek gözaltına alındı.

scroll to top