Anasayfa , Avrupa , ATİK Konseyi 3. Toplantısını gerçekleştirdi

ATİK Konseyi 3. Toplantısını gerçekleştirdi

Konsey 3. Topl.FRANKFURT |13-01-2014 | Avrupa Türkiyeli İşçiler  Konfederasyonu ( ATİK  )  22. Dönem Genel Konseyi  3. Toplantısını 11-12 Ocak  tarihlerinde Frankfurt kentinde gerçeklestirdi.Konsey Toplantısına 2 Konsey Üyesi katılamazken,7 Konsey Üyesi toplantıda hazır bulundu. Denetim Kurulundan 1 Üyenin gözlemci olarak yer aldığı 3. Genel Konsey Toplantısı yoğun gündemleri  tartışarak bir çok kararlar aldı. İki toplantı arası yürütülen çalısmaları değerlendirdi  ve önümüzdeki dönemin faaliyetlerini planladı.

Konsey Toplantısı gündemlerinde Avrupada siyasal durum, Türkiyedeki siyasal gelismeler ve görevlerimiz, İşyeri çalışması ve Sendikal mücadele konulu Merkezi ve yerel alan toplantıları,Gençlik festivali,Yeni Kadın Kampanyası,Punto Deri işçileriyle sınıfsal dayanışma etkinlikleri değerlendirildi. İki Toplantı arasında 4 ay boyunca yürütülen çalışmaların olumlu ve eksik yanları belirlendi.  ATİK Başkanı Yılmaz Güneş,bu belirlemelerin ve geniş  değerlendirmelerin Konsey 3 Toplantı sonuçları şeklinde ATİK` e bağlı Federasyon,Dernek,Komite ve Komisyonlara iletileceğini belirterek;

Önümüzdeki dönemde  şubat ayında Anti-Emperyalist Platformun Avrupa  Koordinasyonunun kuruluşunun gerçekleştirileceğini, Türkiyede Son siyasal gelişmeler ve Seçimler konulu  panellerin  düzenleneceğini, 5-6 Nisan 2014 tarihlerinde Frankfurt`ta  yapılması planlanmış olan,Avrupa İşçi Konferansının  hazırlıklarını gözden geçirdiklerini, UPOTUDAK ın planladığı Politik Tutsaklarla dayanışma kampanyasının   yürütülmesine dair düzenlemelerin yapıldığını,8 Mart, Newroz kutlamaları,1 Mayıs hazırlıkları,24 Mayıs Avrupa Parlementosu Seçimlerine ilişkin politikaların belirlendiğini,Eylem birlikleri, yayın politikası ve  medya faaliyetlerinin ele alındığını,  26 Temmuz 15 Ağustos arası yapılacak olan  25. Gençlik ve yaz tatil kampının organizasyonu konusunda görevlendirmeler yaptıklarını ve Ekim ayında Avrupanın 10 kentinde Tiyatro turnesi düzenlemeyi kararlaştırdıklarını söyledi.

Konsey 4. toplantısının 26-27 Nisan 2014 tarihlerinde Frankfurt ta yapılacağını söyleyen Güneş, 3 toplantının genel olarak verimli ve başarılı geçtiğini belirterek tüm ATİK camiasını alınan kararları  hayata geçirmeye ve   daha etkin biçimde görevlere sarılmaya çağırdı.