Home , Avrupa , ‘’Abdullah Gürlek ve Vedat Yeler’e Özgürlük” Kampanyası Sürdürülüyor

‘’Abdullah Gürlek ve Vedat Yeler’e Özgürlük” Kampanyası Sürdürülüyor

ATİNA | 13.01.2020 | ATİK UPOTUDAK tarafından başlatılan ve Yunanistan Eylem Birliği (Türkiye-Kürdistan) platformunun desteklediği ‘’Abdullah Gürlek ve Vedat Yeler’e Özgürlük” Kampanyası yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

Kampanyanın 4. gününde ATİK ve platform bileşenleri Syntagma meydanında stand açarak kampanyayı sürdürdü. Saat 14:00’de açılan standımıza platformdan katılımcıların desteğiyle devam etti. Gün içerisinde yoğun ilgi gören standımızda bildiri dağıtımı, standımıza ilgi duyan çeşitli insanlarla sohbet ve kampanyanın içeriğini anlatma ile devam eden çalışmada aynı zamanda farklı dillerde müzik dinletildi. Stand çalışması esnasın Yunanca ve İngilizce olmak üzere iki ayrı dilde bildiriler okutuldu ve kampanyanın içeriği anlatıldı. Syntagma meydanında açılan stand ve dağıtılan bildirilerle ise kampanyaya dayanışma çağrısı yapıldı.

Ayrıca Yunan kurumlarından ve dostlar tarafından dayanışma amaçlı, stanttaki arkadaşlara yiyecek ve içecek getirilerek ziyaret gerçekleştirdiler.

Syntagma meydanındaki standa olan ilgiyi arttırmak için halaylar çekildi. Kampanyanın gidişatını ve gelecek günlerinin hazırlıklarını değerlendirmek için eyleme akşam saatlerinde son verildi.

 

scroll to top