Home , Avrupa , Abdullah Gürlek ve Vedat Yeler için özgürlük çağrıları devam ediyor!

Abdullah Gürlek ve Vedat Yeler için özgürlük çağrıları devam ediyor!

ATİNA | 12.01.2020 | ATİK UPOTUDAK tarafından başlatılan ve Yunanistan Eylem Birliği (Türkiye-Kürdistan) platformunun desteklediği ‘’Abdullah Gürlek ve Vedat Yeler’e Özgürlük“ Kampanyası yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

Kampanyanın 3. gününde ATIK ve platform bileşenleri iki grup şeklinde Atina sokaklarında çağrılar yapmaya devam edildi. Çeşitli Yunan kurumlarının ortak düzenlediği savaş karşıtı yürüyüşe ‚Abdullah Gürlek ve Vedat Yeler’e özgürlük‘ pankartı ve dövizleriyle katılım sağlandı. Aynı zamanda Syntagma meydanında stand açıp dövizler dağıtıldı.

Platform bileşenlerinin bayraklarıyla katıldıkları eylemde Kürtçe, Yunanca ve Türkçe sloganlar atıldı ve bildiriler dağıtılarak kampanyanın içeriği anlatıldı. Syntagma meydanında açılan stand ve dağıtılan bildirilerle ise kampanyaya dayanışma çağrısı yapıldı.

Savaş karşıtı eylem sonrasında Syntagma meydanına dönenler ile birlikte bildiri dağıtımı sürdürüldü ve standa olan ilgiyi arttırmak için halaylar çekildi. Kampanyanın gidişatını ve gelecek günlerinin hazırlıklarını değerlendirmek için eyleme akşam saatlerinde son verildi.

scroll to top