1 Eylül 2014 | ATIK Haber Merkezi – ATİK | Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu | abone ol

12345 (Toplam 11 oy, ortalama: 4,55)
2.557 okuma

Yeni Özgür Politika Gazetesi Yayın Kuruluna  

17 Haziran 2011 | 13:39 

ATİK | 17 – 06 – 2011 | Gazeteniz yazarlarından Ahmet Kahraman’ın yazdığı ve sizlerin de yayınladığı köşe yazısında; Dersim’de Emek-Özgürlük ve Demokrasi Bloğu adaylarından Ferhat Tunç dostumuzun seçimi kaybetmiş olmasına binaen  yaptığı değerlendirmede, yazısının son bölümünde kullandığı üslup ve değerlendirme  kelimenin tam anlamıyla çirkindir.

Dersim özgülünde ortaya çıkan durum ve seçimlerde, Dersimin Faşist Parti CHP-ye kaptırılmış olmasının neden ve niçinleri mutlaka irdelenmeli, sonuçları değerlendirilerek, nerelerde hata yapıldığı tespit edilmeli ve geleceğe daha iyi hazırlanılmalıdır.

Bu görev, sorumluluk sahibi tüm devrimci kurumların görevidir. Kimse ortaya çıkan olumsuz durumu vesile ederek eleştirilerini “Marksist-Leninist, Maoist” lerin “TC yi kurtarma sevdalısı” olduğu şeklinde, hastalıklı hezeyana kapılmamalı, karalamaya ve ona dil uzatmaya cesaret etmemelidir. Dersim’de toprağa düşenlerimize, direnenlere ve doruklarda dolaşan özgürlük sevdalısı halk savaşçısı partizanlara saygısızlık edilmemelidir. Ahmet Kahraman’ın eleştirilerini somut ve direk yapmadan, genel olarak Marksist-Leninist ve Maoist devrimci güçleri suçlaması Ahmet Kahraman’ın aymazlığıdır.  Ayrıca, 19 Aralık Katliamının sorumlularından Faşist Hikmet Sami Türk ve bütün TC. Faşizminin sözcüleri gibi, “Bunlar ölüm oruçlarında en seçme gençleri öldürttüler” gibi ağızlarla, faşizmin sözcüleriyle aynı kefeye düştüğünü de bilmelidir.  BDP ve Blok hareketi şeklinde Kürt ulusunun ve sosyalist – devrimci güçlerin olumlu bir ivme yakaladığı bu süreçte, bu tür yaklaşımlarla  oluşan tabloya ve sürece zarar verilmemelidir. Herkes  duygularını ve eleştirilerini daha uygun  üsluplarla dile getirme sorumluluğunu göstermelidir. Bin bir çaba ve emekle oluşturulan birlikte mücadele süreçlerinde, asgari müştereklerin öne çıkarılarak Faşizme ve Devlet terörüne karşı ortak hareket etmek gerektiği, ertelenemez ve savsaklanamaz bir görevken, bazılarının sorumsuzluk yaparak adeta provokasyon yapmak istercesine gösterdiği tutumlara karşı da uyanık olunmalı ve dikkat edilmelidir.
Gazeteniz yazarlarından Ahmet Kahraman’ı köşesinde özür dilemeye davet ediyoruz. Sayfalarınızda böylesi dev-demokratik güçlerin dostluğunu ve birlik zeminini dinamitleyen yaklaşımlara, üsluba ve şahsiyetlere yer vermemeniz, en azından denetimden geçirmeniz sizlerin sorumluluğundadır. Bunun bilinciyle hareket edeceğinize inanıyoruz ve siz dostlarımızdan da  gerekli hassasiyeti ve duyarlılığı göstermenizi  bekliyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz

ATIK- Basın Yayın Kurulu
14.06.2011

AHM-ATİK Haber Merkezi

Diğer Haberler

Yeni Demokrat Gençlik-10 Şubat'ta- Sarıgazi’de Devrim şehitlerini anıyor
ATIGF`e bağlı Umut Kültür Merkezi Yeni Dönemde Dernek Açılışıyla Faaliyetlerine start verdi.
Yeni Demokrat Kadın Kurultayı Halaylarla Sona Erdi
Yeni Demokrat Kadınlar, 2-3 Şubat’ta Kurultay’a hazırlanıyor.
Volkan Yaraşır ile söyleşi : ORTADOĞU VE YENİ JEOPOLİTİK FAY HATLARI
Yeni Kadın 12. Kurultayını Başarıyla Gerçekleştirdi !
12. Yeni Kadın Merkezi Kongresi (Stuttgart / ALMANYA)
Londra Yeni Kadın Kurultay Hazırlık Toplantısı Yapıldı
HDK:Tüm halkların ve emekçilerin yeni yılını kutladı.
Almanya'da Yeni yılda yürürlüğe girecek değişiklikler